Potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro Váš tahač?
Hledáte nejvýhodnější pojištění tahačů na trhu?

Pojištění tahačů
online

ONLINE
sjednání
je plně ONLINE
RYCHLE
hotové
za 5 minut
BEZ PROBLÉMŮ
Poradce
na telefonu

Pojištění tahačů
na míru pro Vás

main-page

SROVNÁNÍ POJIŠTĚNÍ TAHAČŮ OD VĚTŠINY POJIŠŤOVEN NA ČESKÉM TRHU.

main-page

VYŘÍZENÍ VEŠKERÉHO PAPÍROVÁNÍ ONLINE. NEJJEDNODUŠŠÍ POJIŠTĚNÍ NA TRHU.

main-page

INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKA POJIŠTĚNÍ TAHAČŮ PRO PODNIKATELE V PŘEPRAVNÍ DOPRAVĚ.

main-page

ZÍSKEJTE NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU POVINNÉHO RUČENÍ TAHAČE JEŠTĚ DNES!

Důvody, proč si sjednat pojištění tahače

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Proč si spočítat cenu za povinné ručení tahače u nás?

V rámci sjednání povinného ručení tahačů jsme pro Vás u pojišťoven vyjednali nižší ceny než které by Vám nabídla vybraná pojišťovna při osobní návštěvě. V oboru podnikatelských pojištění v přepravní dopravě patříme mezi jedničky na trhu.

Co ovlivňuje cenu za povinné ručení tahače?

Jsou to samozřejmě výkonové parametry samotného tahače, rozměry a samotná váha. Značka či vybavení samotného tahače jsou tak spíše upřesňující parametry. Celá kategorie pojištění tahačů je tak výrazně dražší, než například segmenty pojištění osobních aut, ale i například pojištění autobusů či nákladních vozidel.

Jak ušetřit na povinném ručení na tahač?

Hlavním z faktorů jak ušetřit na povinném ručení tahače je počet vozidel, kterým disponujete a sjednání takzvaného flotilového pojištění, které vám umožní získat na každý tahač stejnou cenu. Některé pojišťovny Vám i s jedním pojištěným tahačem otevřou flotilu. V průběhu roku však do této flotily musí přibýt alespoň další čtyři vozidla (minimální počet pro flotilovou pojistku je pět vozidel). Obecně lze tedyříci, že čím více vozidel máte, tím menší cenu za povinné ručení můžete získat. Druhým zásadním faktorem, který ovlivňuje cenu je škodová historie Vaší společnosti. Každý podnikatel v autodopravě má svou historii, která je stejně jako u osobních vozidel zaznamenána v České kanceláři pojistitelů. Když Vy sám či Vaši řidiči s tahačem málo bouráte, jistě se to pozitivně odrazí na ceně Vašeho povinného ručení na tahač. V opačném případě však nezoufejte. Konkurenční boj mezi pojišťovnami je veliký a pojišťovny se doslova „perou“ o nové zákazníky.

Jak sjednat povinné ručení tahače u nás?

main-page

Do kalkulačky vložíte základní údaje a vyberete si druh vozidla – tahač návěsů.

main-page

Kalkulačka vám vyhodnotí nejlepší nabídky povinného ručení pro tahače. Vybranou nabídku si můžete rovnou sjednat online.

main-page

Po zaplacení vámi zvolené nabídky je vaše pojištění ihned platné.

Důležité informace před sjednáním pojištění tahačů

Samotný pojem pojištění tahačů může být trochu matoucí a proto je dobré předem rozlišovat jaké pojištění na tahač potřebujete. Obecně lze pojištění tahače návěsů rozdělit na tyto pojistné produkty:

Povinné ručení – Povinné ručení na tahač je ze zákona povinné, stejně jako u ostatních motorových vozidel na komunikacích. Kalkulaci si můžete sami provést v naší kalkulačce povinného ručení po kliknutí na tlačítko spočítat povinné ručení tahače.

Havarijní pojištění – Havarijní pojištění na tahač není ze zákona povinné, ale jeho sjednání je doporučované. Obecně, havarijní pojištění kryje škody způsobené zaviněním řidiče na svém vozidle vlastním přičiněním, živlem nebo cizí osobou. V praxi to například znamená škody způsobené špatným zacouváním a poníčením zadní části vozidla, nebo zničení střechy z důvodu spadnutí větve stromu na vozidlo. Kromě těchto nešťastných náhod zahrnuje havarijní pojištění i pojistné krytí v případě krádeže nebo vandalismu na tahači návěsů. Poslední a asi největší výhodou jsou rozšířené asistenční služby, které jsou především důležité pokud provozujete mezinárodní přepravní dopravu, kdy například „ztroskotáte“ v cizí zemi bez jazykové vybavenosti.

Finanční způsobilost dopravce – Finanční způsobilost dopravce patří mezi zákonem povinné pojištění. Kryje závazky pojištěného v případě platební neschopnosti. Přesné vysvětlení a informace najdete v našem článku finanční způsobilost dopravce.

Pojištění odpovědnosti silničního dopravce – Pojištění odpovědnosti silničního dopravce je jiným názvem pojištění nákladu. Ze zákona není povinné mít toto pojištění sjednané, ale muže ho po vás požadovat váš smluvní partner či zákazník při převozu zboží. Více o tomto typu pojištění můžete nalézt na pojištění odpovědnosti silničního dopravce.

Povinné ručení tahačů

Povinné ručení tahače je povinné ze zákona o odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Pojištění tedy je nutné i pro největší účastníky silničního provozu – tahače a jejich návěsy. Povinné ručení slouží k úhradě škod, které Vy jako vlastník vozidla způsobíte třetí straně. V naší nabídce uvidíte například limity pojištění tahače. Ze zákona jsou to dvě číslovky 35/35. To jsou dva nejmenší limity, které povinné ručení tahačů musí splňovat. První číslovka znamená škody na majetku a druhá škody na zdraví v milionech korun. Jistě si dokáže představit, že zrovna u pojištění tahačů lze i tyto limity i přesáhnout. U pojišťoven jsou tyto případy známy, kdy základní limit 35 milionů na pojištění tahačů nestačil.

Havarijní pojištění tahačů

Základní havarijní pojištění tahačů kryje škody při nehodě, poruše, chybě řidiče, vandalismu nebo živelné události. Kromě toho navíc obsahuje rozšířené asistenční služby, které si můžete sjednat podle vašich preferencí.

Asistenční služby

Asistenční služby zahrnují obvykle pomoc při:
– odtahu vozidla k nejbližšímu servisu
– vyproštění tahače návesů
– opravu tahače při poruše
– uskladnění na střeženém místě a náhradní ubytování pro řidiče
– likvidaci vraku po nehodě
Asistenční služby má každá pojišťovna v jiném rozsahu. Obvykle lze vybírat ze základních asistenčních služeb a doplňkových asistenčních služeb. Ty zahrnují například právní pomoc či administrativní rady při řešení vzniklé pojistné události.

Pojištění nákladu

Kromě pojištění samotného tahače návěsu nesmíte zapomenout na pojištění nákladu, které kryje škody způsobené na převáženém zboží.
Pojištění nákladu se někdy pojišťovnami označuje jako takzvané pojištění odpovědnosti silničního dopravce.


Co o nás říkají naši klienti, kteří si přes YesPojištění.cz sjednali pojištění tahače?

P. HRÁZNÝ

main-page

15.02.2023

Děkuji za rychlou a precizní nabídku. Vše přišlo mailem a obratem. Děkuji panu operátorovi za perfektní přístup. Ušetřil jsem výraznou částku oproti předchozímu pojištění tahače.

P. KADEŘÁBEK

main-page

11.03.2023

Díky za mnoho nabídek, které mi pomohli ušetřit. Obracím se na Vás s celou flotilou vozidel.

R. VACHULA

main-page

18.04.2023

Děkuji za nabídku a smlouvu na povinné ručení tahače. Ušetřil jsem u té samé pojišťovny více než 8000,- Kč a za to Vám patří velký dík.

Potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro Váš tahač?
Hledáte nejvýhodnější pojištění tahačů na trhu?

Pojištění tahačů
jednoduše online

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K POJIŠTĚNÍ TAHAČE

Jaké údaje jsou nutné k vypracování nabídky na povinné ručení tahače a havarijní pojištění tahačů?

Obvykle jsou to následující údaje:
– Název Vaší firmy
– IČO (případně RČ) – slouží ke zjištění Vaší výše bonusů v databázi ČKP
– Adresa trvalého bydliště,
– číslo popisné
– PSČ
– Značka a typ
– Objem válců
– Výkon (uvedený v kW)
– Celková hmotnost
– Rok výroby
– VIN kód (výrobní číslo, většinou 17 znaků)
– Číslo SPZ
– Série a číslo velkého technického průkazu (ve tvaru AB 123456)

Zaniká má současná smlouva o povinném či havarijním pojištění na tahač uzavřením nové smlouvy?

Ne. Při uzavření nové smlouvy je potřeba minimálně 6 týdnů před výročím vypovědět původní smlouvu o pojištění tahače. S výpovědí Vám rádi pomůžeme.

Lze připojistit zároveň s tahačem i návěs?

Ano, samozřejmě. Dokonce to jde u různých pojišťoven, ale vzhledem k výrazně nižší ceně pojištění návěsů, doporučujeme mít obé u stejné pojišťovny.

Nabízíte nějakou slevu při sjednání jak povinného ručení na tahač, tak havarijního pojištění tahače?

Pokud si u nás sjednáte havarijní pojištění tahačů k povinnému ručení na tahač, získáte od nás další dodatečnou slevu.

Ostatní pojištění pro dopravce

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page