Přišli jste do Česka studovat nebo za prací?
Hledáte nejvýhodnější zdravotní pojištění pro cizince?

Zdravotní pojištění
pro cizince

ONLINE
SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE
RYCHLE
hotové
za 5 minut
BEZ PROBLÉMŮ
Poradce
na telefonu

Pojištění cizinců
na míru pro Vás

main-page

PO ZAPLACENÍ JE VAŠE ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ CIZINCŮ IHNED PLATNÉ.
PLATNOST POJIŠTĚNÍ SE ODVÍCÍ OD POČÁTKU POJIŠTĚNÍ.
PŘESNÉ DATUM NALEZNETE NA POJITNÉ SMLOUVĚ.

main-page

MOŽNOST POROVNÁNÍ CEN JAK NUTNÉ A NEODKLADNÉ PÉČE, TAK I KOMPLEXNÍHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ CIZINCŮ.

main-page

MOŽNOST ZAPLATIT ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ CIZINCŮ PLATEBNÍ KARTOU ONLINE.

main-page

POMŮŽEME VÁM VYBRAT TO NEJVÝHODNĚJŠÍ POJIŠTĚNÍ.

„Vše, co potřebujete vědět o zdravotním pojištění cizinců“

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Pojištění nutné péče, nebo pojištění pro všechny případy?

Komerční pojištění cizinců v České republice se dělí na krátkodobé (pro nutnou péči) a dlouhodobé (pro komplexní péči). Sjednává se na dobu určitou.

Krátkodobé zdravotní pojištění pro cizince (zahrnující nutnou a neodkladnou péči) je vhodné pro studenty nebo zahraniční návštěvníky, kteří budou na českém území pobývat méně než 90 dní. Kryje pouze akutní ošetření, kdy je pomoc lékaře nezbytná.

Dlouhodobé a komplexní zdravotní pojištění cizinců si sjednejte, pokud chcete na českém území žít déle než 90 dní. Pojišťovna za vás pak uhradí nejen náklady spojené s bezodkladnou péčí, ale také s preventivními prohlídkami a stomatologickými zákroky. Sjednání komplexní pojistky je také jednou z podmínek pro udělení povolení k dlouhodobému pobytu v ČR. Můžete také uzavřít rodinnou variantu pojištění, která ochrání partnera/partnerku a vaše děti, a to za zvýhodněnou cenu.

Jaké jsou výhody zdravotního pojištění pro cizince?

Zdravotní pojištění pro cizince je podmínkou pro obdržení víza do České republiky. Zároveň vás zdravotní pojištění finančně chrání v případě, že se u vás dostaví nějaké zdravotní potíže. Sjednáním zdravotního pojištění pro sebe i svou rodinu ušetříte.

Zdravotní pojištění cizinců s trvalým pobytem

Pokud jste získali trvalý pobyt na území České republiky, spadáte tak do veřejného zdravotnictví, kde máte povinnost se registrovat u veřejné zdravotní pojišťovny.


Přišli jste do Česka studovat nebo za prací?
Hledáte nejvýhodnější zdravotní pojištění pro cizince?

Zdravotní pojištění
pro cizince

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K ZDRAVOTNÍMU POJIŠTĚNÍ CIZINCŮ

Jsem občan EU. Potřebuji i tak zdravotní pojištění cizinců?

Občanů Evropské unie, kteří pobývají na českém území, se povinnost sjednání pojištění cizinců netýká, přesto jej velmi doporučujeme. Občané EU bez komerční pojistky mají totiž nárok jen na základní zdravotní ošetření v akutních případech a jen ve státních zařízeních. Preventivní prohlídky a dodatečná vyšetření si bez pojištění musejí hradit jako samoplátci a následně mohou zažádat o navrácení částky u své domovské pojišťovny, pokud splňují dané podmínky (předběžný souhlas pojišťovny se zákrokem či absolvováním zákroku, na který mají v domovině nárok).

Speciální zdravotní pojištění pro cizince nepotřebují zaměstnanci společnosti s trvalým sídlem v ČR – v tom případě získávají pojištění v rámci zdravotního připojištění. O komerční pojistku se také nemusejí starat cizinci s povoleným trvalým pobytem v ČR, kteří jsou registrováni v systému zdravotního pojištění pro občany ČR.

Lze sjednat zdravotního pojištění cizinců online?

Přes internet si můžete odkudkoliv prohlédnout přehledně seřazené nabídky pojišťoven v naší kalkulačce pojištění pro cizince. Sjednání vybraného produktu pak zvládnete za několik minut. Pojistné se většinou platí při sjednání v celé částce, pojištění je přitom platné ihned po úhradě – s námi získáte nejvýhodnější cenu.

Co ovlivňuje cenu pojištění cizinců?

Výsledné pojistné se vypočítává na základě osobních údajů i rozsahu služeb. Na cenu pojištění má vliv:

– věk pojištěného (senioři a děti mají pojistné vyšší),
– počet pojišťovaných osob,
– zdravotní stav pojištěného,
– druh produktu (levnější je pojištění pouze nutné péče),
– územní rozsah (máte na výběr: platnost pouze na území ČR, v ČR a schengenském prostoru, v ČR a tranzitních zemích),
– doba trvání pojištění.

Jak funguje sjednání pojištění online?

Do kalkulačky vložíte základní údaje o sobě, o účelu cesty a požadované časové a územní platnosti.
Kalkulačka zobrazí nejlepší nabídky, ze kterých si snadno vyberete.
Ihned po platbě vám odešleme veškeré dokumenty na e-mail (můžeme je zaslat i doporučeným dopisem).
Vaše pojistka je platná ihned po zaplacení.

Proč jako cizinec musím mít sjednáno komerční zdravotní pojištění a nemohu spadat do veřejného zdravotního pojištění?

Na takzvanou modrou kartu neboli průkaz pojištěnce veřejného zdravotního pojištění mají nárok pouze občané České republiky, osoby s trvalým pobytem na území ČR nebo osoby, kterým toto pojištění hradí zaměstnavatel.

Jak poznám, do které nemocnice mám jít, když se mi něco stane?

Při sjednání zdravotního pojištění obdržíte seznam smluvních zařízení, se kterými daná pojišťovna spolupracuje a kam se můžete obracet. V těchto zařízeních stačí předložit svoji kartičku pojištěnce a veškerá péče vám bude poskytnuta bezplatně v závislosti na vašem typu zdravotního pojištění. Pokud byste šli do jiného zdravotnického zařízení, než máte v seznamu, péči a zdravotnické služby si uhradíte sami a poté odešlete podklady a účtenky do pojišťovny k posouzení a proplacení. Před návštěvou lékaře vždy doporučujeme kontaktovat asistenční službu pojišťovny a předem se informovat, zdali s tímto lékařem pojišťovna spolupracuje.

A jak funguje asistenční služba?

Asistenční služba vaší pojišťovny by vám měla být k dispozici 24 hodin denně. Operátoři asistenční služby mluví v několika jazykových mutacích a jsou vám k dispozici v situacích týkajících se smluvních zdravotnických zařízení a úkonů hrazených pojišťovnou. Veškeré problémy či nedorozumění s doktory radíme řešit skrze ně. Taktéž vám mohou doporučit smluvního lékaře ve vaší blízkosti a bezplatně vás k němu objednat.

Jaké doklady obdržím při sjednání online?

Po zadání potřebných údajů do pojistné smlouvy a zaplacení pojistky obdržíte od pojišťovny potvrzení o zaplacení, pojistnou smlouvu, pojistku, seznam smluvních zařízení a pojistné podmínky. Tyto dokumenty vám automaticky přijdou na váš e-mail, ale můžete si je nechat zaslat i poštou.

Je sjednání pojištění cizinců online bezpečné?

Sjednání pojištění online je naprosto bezpečné a k tomu daleko rychlejší než sjednávání na pobočkách. Smlouvu si můžete vyplnit přímo vy sami nebo vám s tím pomůže vyškolený operátor. Před odesláním je smlouva operátory taktéž dodatečně kontrolována, aby se zamezilo jakýmkoliv chybám. Smlouva je poté automaticky odeslána přímo do pojišťovny, proto se nemusíte bát, že by vámi sjednaná pojistka nebyla platná.

Co se týká platby, probíhá taktéž automaticky na vaší straně v platebním portálu. V rozhraní platebního portálu zadáváte údaje nutné k platbě a i autorizační kód, který dodatečně obdržíte od své banky SMS zprávou. Pojišťovna ani operátoři nemají žádný přístup k údajům vaší platební karty, pouze v systému vidí, zda platba dorazila, či nikoliv. V rámci platby online by transakce měla proběhnout během několika minut, proto může být vaše pojistka sjednána i během jedné hodiny. Další užitečné informace o zdravotním pojištění pro cizince naleznete na webových stránkách Infocizinci.cz

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page

Copyright © 2024 · YesPojištění.cz