Pořídili jste si nové vozidlo a rádi byste mu dopřáli co nejvyšší možnou ochranu?
Hledáte nejvýhodnější havarijní pojištění na trhu?

Nejlevnější havarijní
pojištění online

ONLINE
SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE
RYCHLE
HOTOVÉ
ZA 5 MINUT
BEZ PROBLÉMŮ
PORADCE
NA TELEFONU

Havarijní pojištění
na míru pro Vás

main-page

SROVNÁNÍ HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ OD VĚTŠINY POJIŠŤOVEN NA ČESKÉM TRHU.
VYŘÍZENÍ VEŠKERÉHO PAPÍROVÁNÍ ONLINE Z POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA. POŠTOU.

main-page

HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ VAŠEHO ČTYŘKOLÉHO MILÁČKA PRO PŘÍPAD HAVÁRIE, ODCIZENÍ, ŽIVELNÍ KATASTROFY NEBO TŘEBA STŘETU SE ZVĚŘÍ.

main-page

MOŽNOST ZAPLATIT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ PLATEBNÍ KARTOU ONLINE.
U VYBRANÝCH POJIŠŤOVEN MÁTE MOŽNOST ZÍSKAT SLEVU AŽ 15 % Z CENY POJIŠTĚNÍ.

main-page

POROVNÁME CENY I ZA PŘIPOJIŠTĚNÍ K HAVARIJNÍMU POJIŠTĚNÍ
(POJIŠTĚNÍ VŠECH SKEL, PŘIPOJIŠTĚNÍ NADSTANDARDNÍCH ASISTENČNÍCH SLUŽEB APOD.)Í.

„Vše, co potřebujete vědět o havarijním pojištění“

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Co byste měli vědět o havarijním pojištění?

Na trhu si můžete vybrat z několika variant havarijního pojištění, které nabízí pokrytí od základních škod na autě až po tzv. all risk varianty. Ty jsou vhodné především pro nová vozidla, u kterých mohou škody dosahovat větších hodnot, a tak lze u některých sjednat i tzv. pojištění GAP, které vám garantuje, že při odcizení či zničení vozidla dostanete takové pojistné plnění, za které si budete moci pořídit nové vozidlo. Nevýhodou u variant all risk je, že většina pojišťoven vyžaduje u tohoto typu havarijního pojištění spoluúčast.

Havarijní pojištění versus povinné ručení

Rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením je vcelku jednoduchý. Povinné ručení, jak už sám název uvádí, je povinností každého řidiče, zatímco havarijní pojistka je dobrovolná. Pokud jste účastníkem dopravní nehody, ale nejste jejím viníkem, škody na vozidle pokryje povinné ručení protistrany. Jakmile byste ale viníkem nehody byli vy, povinné ručení je na takovou škodu krátké. Proto se rozhodně vyplatí mít sjednáno i havarijní pojištění.

Úskalí havarijního pojištění

Havarijní pojištění je velmi výhodným pojištěním pokrývajícím škody na vašem vozidle ve větší míře, než je tomu u běžného povinného ručení, ale nepokrývá zdaleka všechny. Mezi škody, které nejsou zahrnuty do krytí havarijního pojištění, patří například škody vzniklé při pokusu o pojistný podvod na vozidle pojištěného nebo jeho blízké osoby.
Pojištění rovněž neuhrazuje škody vzniklé pod vlivem omamných látek, alkoholu, drog, či dokonce silných léků, které by mohly negativně ovlivnit schopnosti řidiče vozidla. Škody na autě, které byly způsobeny vadou známou před vznikem pojištění nebo vadou motoru, se také nezahrnují do krytí havarijního pojištění.

Jak funguje naše kalkulačka havarijního pojištění?

main-page


Do kalkulačky havarijního pojištění vložíte základní údaje o vozidle (druh vozidla, výkon motoru, objem, atd)

main-page


Kalkulačka havarijního pojištění vám porovná různé nabídky pojištění. Vybranou nabídku si můžete sjednat online ihned

main-page


Po zaplacení vámi zvolené nabídky je vaše havarijního pojištění ihned platné

Kolik stojí havarijní pojištění

Často se na nás obracíte s dotazem, kolik přibližně stojí havarijní pojištění na auto. Cena havarijního pojištění se vždy odvíjí od pojistníka a jím zadaných pojistných kritérií, proto nelze vytvořit jednotný a univerzální ceník havarijního pojištění. Od čeho se cena havarijního pojištění odvíjí? Mezi základní faktory patří:
– druh vozidla,
– užití vozidla,
– model vozidla,
– objem motoru,
– výkon motoru,
– hmotnost vozidla,
– typ používaného paliva,
– rok výroby,
– zabezpečení vozidla,
– historie řidiče (tzn. zdali jezdí bez nehod).

Všechny tyto faktory se propisují do finální ceny havarijního pojištění. Chcete si zkusit cenu vypočítat? Vyzkoušejte náš online srovnávač havarijního pojištění. Během několika minut budete znát přesnou částku, kterou za pojištění zaplatíte.


zelená karta

povinne ručení

Pojišťované vozidlo

Cílem havarijního pojištění je pokrývat škody způsobené na pojištěném vozidle. Značka, model a cena vozidla jsou proto zcela zásadní pro výpočet ceny tohoto pojištění. Pokud tedy vlastníte starší auto, kde je oprava vozidla poměrně levná, jistě se tato skutečnost promítne do výpočtu ceny pojištění. Na druhou stranu – jedná-li se o luxusní vozidlo, lze předpokládat, že cena havarijního pojištění bude mírně zvýšená.
Zabezpečení vozidla hraje rovněž důležitou roli ve výpočtu výše částky. A to zejména pokud by vaše pojistka měla pokrývat případnou krádež vozu nebo jeho příslušenství. V praxi to pak většinou znamená, že čím lépe je pojišťované vozidlo zabezpečeno, tím výhodnější bude konečná cena havarijního pojištění. S tímto také velmi často souvisí i značka pojišťovaného vozidla. Některé značky, jako je například Škoda či Volkswagen, jsou totiž často kradeny více, což může pojistitel rovněž zohlednit v ceně pojištění.

Věk a bydliště pojistníka

Věk pojistníka je v tomto ohledu dalším zásadním faktorem pro výpočet ceny havarijního pojištění. Čím mladší pojistník je, tím spíše bude jeho havarijní pojištění dražší, neboť se předpokládá, že je mladá osoba ještě nezkušeným řidičem a je větší pravděpodobnost, že u něj nastane pojistná událost. Proto pokud by mělo havarijní pojištění ceník, jistě byste si všimli, že naopak při sjednání pojištění u starší osoby (například ve věku 50 let) bude cena havarijního pojištění značně příznivější než u 20letého mladíka.
Druhým faktorem, který přímo souvisí s osobou pojistníka, je jeho bydliště. Zpravidla se nejedná o jednotlivé čtvrtě či ulice, nýbrž o rozlišné obce a města, které mají značný vliv na cenu havarijního pojištění. Pojistník, který bude své vozidlo pojišťovat v malé obci, zaplatí na pojistném značně méně, než kdyby auto pojišťoval například v Praze. Je tomu tak proto, že ze statistických údajů pojišťoven vyplývá mnohem větší pravděpodobnost vzniku pojistné události (například krádeže vozidla či vandalismu) ve větších městech, oproti malým obcím. Jelikož pojistitel očekává, že nejspíše dojde k pojistné události a bude muset poskytnout pojistné plnění, zahrne toto očekávání i do ceny pojištění a havarijní pojištění tak bude dražší.

Kdy má smysl si sjednat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění se vyplatí zejména u novějších aut, kdy může způsobená škoda na vozidle jít až do desetitisíců korun. Toto pojištění se často sjednává v kombinaci s povinným ručením, přičemž vozidlo lze pojistit jak na některá vybraná nebezpečí (například pojistné nebezpečí živlů), tak i na všechna nebezpečí, která se mohou vyskytnout (takzvané pojištění all risk).

Vzhledem k tomu, že se z titulu povinného ručení hradí pouze škody způsobené provozem vašeho vozidla na jiném vozidle, sjednání havarijního pojištění určitě doporučujeme, a to vždy. Jaký však bude jeho rozsah, záleží pouze na vás.

Nabídky pojišťoven havarijní pojištění

Každá pojišťovna nabízí havarijní pojištění za různých podmínek. Některé instituce se specializují na co nejlevnější havarijní pojištění, jiné nabízejí za trochu vyšší cenu rozšířené služby a asistenci. Více se o nabídkách jednotlivých pojišťoven dozvíte na samostatných stránkách – Kooperativa, Allianz, Direct, Generali Česká pojišťovna, UNIQA pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČSOB Pojišťovnav, AXA.

Jak ušetřit na havarijním pojištění?

Dodržujte našich 6 tipů a uvidíte, že i na havarijním pojištění lze snadno ušetřit.
Havarijní pojištění sjednávejte pouze online. Online kalkulačka havarijního pojištění automaticky vyhodnotí všechny dostupné nabídky na trhu dle zadaných parametrů. Nemusíte tak osobně docházet na příslušné pobočky a cenu zjišťovat, kromě toho poskytuje sjednání pojištění online vždy speciální slevu na pojistném.
Pojistku sjednejte na starší osobu. Oproti mladým pojistníkům mají starší osoby mnohdy výhodnější sazby havarijního pojištění.
Využijte bonusy, které již máte nasbírané (lze převádět z povinného ručení). Díky bonusům získáte dodatečnou slevu na pojistném za havarijní pojištění.
Havarijní pojištění sjednávejte spolu s povinným ručením či jiným pojistným produktem. Při sjednání vícero pojistných produktů nabízí vybraný pojistitel obvykle množstevní slevu a cenu pojištění výrazně zvýhodní.
Menší škody na vašem vozidle raději hraďte ze svého. Každá pojistná událost zvyšuje cenu havarijního pojištění, proto je lepší některé menší škody uhradit z vlastní kapsy, aby se pojistka zbytečně neprodražila.
Pokud vlastníte více vozidel, která byste chtěli havarijně pojistit, zvažte sjednání takzvaného flotilového havarijního pojištění. Jedná se o individuální nacenění každého vozidla v rámci havarijního pojištění, kdy jsou veškeré vozy pojištěny a spravovány na základě jedné pojistné smlouvy. Nejen že si u tohoto produktu můžete vyjednat individuální podmínky pojištění, ale je zpravidla vždy cenově výhodnější, neboť počítá s určitou výší množstevní slevy při pojištění vícero vozů.


Pořídili jste si nové vozidlo a rádi byste mu dopřáli co nejvyšší možnou ochranu?
Hledáte nejvýhodnější havarijní pojištění na trhu?

Nejlevnější havarijní
pojištění online

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page