Potřebujete pojistit Vaši flotilu firemních automobilů?
Hledáte nejvýhodnější pojištění vozového parku?

Nejvýhodnější flotilové
pojištění online

ONLINE
sjednání
je plně ONLINE
RYCHLE
hotové
za 5 minut
BEZ PROBLÉMŮ
Poradce
na telefonu

Flotilové pojištění
na míru pro Vás

main-page

SROVNÁNÍ POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI OD VĚTŠINY POJIŠŤOVEN NA ČESKÉM TRHU.

main-page

VYŘEŠÍME ZA VÁS VEŠKERÉ PAPÍROVÁNÍ SPOJENÉ S POJIŠTĚNÍM VAŠÍ FLOTILY.

main-page

VŠECHNY DOKUMENTY SI MŮŽETE VYMĚNIT ONLINE S ODBORNOU PÉČÍ PO TELEFONU.

main-page

NAJDEME PRO VÁS NEJVÝHODNĚJŠÍ CENU A BUDEME VÁS INFORMOVAT O SLEVÁCH A AKCÍCH POJIŠŤOVEN.

Jaké pojišťovny porovnáváme online?

V naší nabídce flotilového pojištění naleznete porovnání cen následující pojišťovny působící na českém trhu: Allianz pojišťovna, INTER PARTNER ASSISTANCE, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, SLAVIA pojišťovna, Direct pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Generali pojišťovna. U všech pojišťoven provádíme komplexní srovnání povinného ručení s porovnáním většiny připojištění, cen a pojistných limitů, které nabízí.

„Vše, co potřebujete vědět o flotilovém pojištění“

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Pro koho se hodí pojištění flotily?

Obecně pro každého, kdo má jako vlastník alespoň pět vozidel. Pět vozidel je u menších pojišťoven úzus minimálního počtu vozidel pro založení flotilového pojištění. Automobily můžete přidávat na pojistnou smlouvu samozřejmě postupně, dle jejich výročí u jiných pojišťoven či data registrace do provozu.

Flotilové pojištění se hodí:
– Pro majitele dopravních firem
– Živnostníky nejenom v dopravě
– Firmy s flotilou vozidel
– Rodiny, kde je na jednoho pojistníka pět a více vozidel

Splňuje flotilová smlouva veškeré zákonné náležitosti?

Ano, i když máte na jedné smlouvě o flotilovém pojištění více vozidel, každé z těchto vozidel je řádně pojištěno. Data o pojištění jednotlivých vozidel odcházejí do České kanceláře pojistitelů (ČKP), která kontroluje platnost pojištění, když je vozidlo v provozu.

Jak funguje flotilové pojištění?

Zásadní rozdíly oproti běžným individuálním smlouvám o pojištění na povinné ručení jsou dva. Jeden rozdíl je při vstupu a výstupu vozidla z pojištění. Při uzavření flotilové smlouvy máte ihned pojištěnou množinu aut. Nicméně tato množina automobilů se postupem času mění (díky prodeji, nákupu, nehodám, vyřazení automobilů). K tomu posléze slouží takzvané přihlášky a odhlášky do pojištění, respektive na Vaši smlouvu o flotilovém pojištění. V praxi to funguje tak, že vždy přes nás pošlete do pojišťovny tzv. přihlášku auta či odhlášku.
Druhý větší rozdíl je fakturační. Fakturu dostáváte již většinou elektronicky a jsou v ní obsaženy všechny položky flotilového pojištění, tedy všechny Vaše pojištěná auta do flotily. Fakturace může probíhat měsíčně, čtvrtletně, pololetně a u menších flotil ročně.

Co vše určuje cenu pojištění flotily?

Cenu pojištění Vaší flotily určuje několik faktorů, pojďme je postupně probrat:

1) Škodní historie – možná ten nejzásadnější prvek k určení ceny Vaší flotilové pojistky. Škodní historie Vaší flotily je pro téměř každou pojišťovnu rozhodujícím prvek pro nacenění Vaší flotily. Tzn. Každá pojišťovna nahlíží jinak na škodní historii Vašich aut. Některé pojišťovny se dívají na celou škodní historii, část pojišťoven pouze pak na pár let dozadu. Samozřejmě pojišťovny vždy zajímá celková výše škod, poté přihlížejí, zda-li škodní frekvence Vaší flotily není nízká a celkovou výši škod netvoří pár velkých nehod. A co když škodní historii nemáte? Pakliže máte novou flotilu aut, či jste jí převzali, tak pojišťovny pak především zajímá, jaká vozidla Vaší flotilu tvoří a jakou činnost přesně vykonávají.
2) Činnost Vaší flotily – je velký rozdíl, když jezdíte se svojí dopravou pouze lokální přepravu a ještě pouze pro jednoho dodavatele či výrobce. Zároveň je samozřejmě rozdíl, když jezdíte s něčím nebezpečným v tzv. označením ADR. Na vozidla ADR jsou vždy speciální ceny, protože je potřeba i speciální sazba pojistitele od jeho zajišťovny. Speciálním druhem pojištění flotil jsou pak jistě také flotily veřejné dopravy. Nejméně problémy pro určení ceny jsou pak jistě malé „rodinné“ flotily.
3) Velikost flotily a její složení – velikost Vaší flotily a tedy předpis pojistného je vždy velkým argumentem pro pojišťovny, aby nabídli tu nejlepší cenu. Čím větší flotilu máte, tak lze obecně říci, že předchozí body č.1 a 2 ztrácejí na důležitosti. Z našich zkušeností plyne, že i velkou flotilu se špatnou škodní historií nabídne většina pojišťoven.
4) Pojištění odpovědnosti řidičů – pro horší škodní průběh, či škodní průběh na hraně doporučujeme si uzavřít tzv. blbostky pro řidiče. Některé pojišťovny k tomu přihlížejí, jelikož pak škody z havarijního pojištění plynou právě z odpovědnostních pojistek řidičů. Abychom společně dosáhli, možná co nejlepší ceny, můžeme se domluvit i na následujícím postupu. Rozdělit Vaši flotilu aut na dvě. Bezproblémovou a problémovější. Řidičům udělat pojištění odpovědnosti. Zařadit školení řidičů a zjišťovat některé další ekonomické údaje o Vaší flotile.
5) Rozsah limitu krytí a rozsah asistencí u pojištění flotil. Všechny předcházející body Vám mohou ušetřit nemalé peníze. U tohoto bodu ovšem doporučujeme zastavit a zvážit, zda-li opravdu ty nejlevnější asistence a nejnižší limity jsou tou nejlepší a nejvýhodnější volbou. Nejsou.
U limitů krytí u flotilového pojištění se běžně setkáte s dvěma čísly. Zákonný minimální limit je 35 na 35 milionů Kč. První číslo označuje možné škody na majetku a druhé vyčíslené škody na zdraví. Vzhledem k tomu, že do flotily patří většinou ty největší a nejtěžší automobily doporučujeme minimální limity krytí 100 na 100 milionů Kč. Mnoho škod a to zejména těch zdravotních totiž zákonný limit bez problémů mohou i na území České republiky překonat. Zejména pak v Západní Evropě jsou náklady na zdravotní škody (odškodnění újmy, právníky) opravdu enormní. Nejdražší „destinací“ pro nehodu Vašeho automobilu pak je Velká Británie, respektive Anglie.
Co se týče asistenčních služeb, pak právě vhodně zvolené asistenční služby Vám mohou ušetřit mnoho peněz. Dnes již standardem všech asistenčních služeb by mělo být callcentrum 365 dní/24 hodin denně. Odtah nepojízdného vozidla do České republiky nebo do nejbližšího servisu. Vyproštění vozidla z terénu. Dalšími již dnes automatickými věcmi by bylo být: Náhradní vozidlo, překlad nákladu, pomoc při pokutě a jazyková vybavenost na území na celé Evropy.

Proč si vybrat pojištění flotily právě u nás?

Specializujeme se na podnikatelské nabídky online. Troufáme si říci, že jsme v nich nyní nejdále ze všech online makléřů. Zároveň zprostředkovatel je dceřinou firmou velkého fyzického makléře a máme tak potřebné know – how.
Naše kalkulačka Vám ušetří nejenom čas při sjednání, ale nabídneme Vám dostatečnou šíři nabídek od většiny pojišťoven. Nabídky můžeme spolu řešit dynamicky, formou, kterou si sami zvolíte – telefonicky, emailem či osobně. Díky naší velké produkci pro všechny pojišťovny, máte jistotu té nejlepší ceny. Dostanete tak:
– Přehlednou a širokou nabídku na Vaše flotilové pojištění s exkluzivní cenou
– Bezpečnost a rychlost online makléře
– Automatická sleva do našich dalších produktů jako jsou: Finanční způsobilost makléře, Odpovědnost řidiče za škodu či jiné povinné ručení/havarijní pojištění.


Co o nás říkají naši klienti, kteří si přes YesPojištění.cz sjednali pojištění flotily?

R. KŘEPELÁK

main-page

17.02.2023

Děkuji za rychlou aktualizaci ceny mé flotily a výraznou částku, kterou jsem tak mohl ušetřit.

R. NOVÁK

main-page

10.03.2023

Vše perfektně zařízeno. Mohu doporučit.

J. SEKERA

main-page

18.04.2023

Děkuji za dobrý přístup makléřky. Společně jsme vše dotáhli do velké spokojenosti. Těším se na další spolupráci.

Potřebujete pojistit Vaši flotilu firemních automobilů?
Hledáte nejvýhodnější pojištění vozového parku?

Nejvýhodnější flotilové
pojištění online

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K FLOTILOVÉMU POJIŠTĚNÍ

Je flotilové pojištění povinné?

Nikoliv. Můžete mít všechna auta pojištěna třeba individuálně. Flotilové pojištění však skýtá mnoho výhod.

Od kolika vozidel může pojišťovna otevřít flotilovou pojistku?

Některé pojišťovny jsou schopny otevřít flotilovou pojistku již od jednoho vozidla.

Mohu kombinovat nabídku povinného ručení flotily a havarijního pojištění flotily od různých pojišťoven?

Ano, můžete. Většina pojišťoven to umožňuje.

Co potřebuji k nabídce flotilového pojištění od Vás?

Stačí zaslat plnou moc k zastupování makléře Vás jako klienta u pojišťoven a pak vyplnění jednoduchého poptávkového listu. K jeho vyplnění stačí technický průkaz od vozidla.

Kdy a jakým způsobem mohu ukončit stávající flotilovou smlouvu u jiné pojišťovny?

S výpovědí stávající smlouvy Vám pomůžeme. Smlouvu lze dle zákona vypovědět 6 týdnů před jejím výročí či po škodní události, u které nejste spokojen s výší plnění. Zároveň je potřeba si uvědomit, zda-li nemáte paralelní smlouvu o zastupování Vaší firmy s jiným makléřem.

Ostatní pojištění pro dopravce

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page