ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Cestovní pojištění

Zapomněl jsem se pojistit na cestu, jak to mohu co nejrychleji napravit?

Využijte naší kalkulačky online, srovnejte si nabídky rovnou na cestě. Vámi vybranou nabídku pojistky zaplaťte platební kartou přes internet. Následně bude vaše cestovní pojištění online platné od půlnoci následného dne.

Znamená to tedy, že pokud se chystám na dovolenou do Chorvatska, musím si sjednat cestovní pojištění i pro státy přes které budu projíždět?

Cestovní pojištění v cílové zemi vaší cesty, ale samozřejmě zahrnuje státy, kterými budete projíždět, abyste se do cílové destinace dostali. Taktéž si dávejte pozor na sportovní činnost během dovolené, které jsou v pojistných podmínkách uvedeny jako nepojistitelné nebo vyžadují speciální připojištění adrenalinových sportů.

Kryje obvykle pojištění vodní sporty?

Pokud se na pláži necháte přemluvit na půlhodinovou lekci windsurfingu, nezapomínejte na to, že nemusíte být v tomto případě pojištění, pokud jste si to předem nesjednali.Dále pozor na úrazy spojené s požitím alkoholu či psychotropních a jiných látek. Takovéto úrazy pojišťovna nehradí.

Kde najdu výluky?

Výluky z cestovního pojištění naleznete vždy v pojistných podmínkách daného pojistného produktu. Obecně platí, že pojišťovna nekryje události, jejichž příčina či příznaky nastaly v době před sjednáním a v jiném místě než na jaké bylo pojištění sjednáno.

Cestuji velice často, existuje celoroční cestovní pojištění?

Pokud si svůj život bez cestování neumíte představit a trávíte více než třicet dní v zahraničí, je pro vás výhodnější zaplatit si roční paušál za celoroční cestovní pojištění do zahraničí. Naše kalkulačka cestovního pojištění Vám pomůže vybrat i tuto variantu.

Na co si dát pozor?

Při rozhodování o uzavření pojistné smlouvy si je nutné předem zvážit, zdali je vaše cesta turistická nebo pracovní. Dále musíte zvážit, zdali například při turistické cestě se budete věnovat sportovním aktivitám, popřípadě zda sebou povezete i domácího mazlíčka. Pojišťovny zabezpečují a pamatují na různé nabídky a mají rozpracován velký rozsah doplňkového pojištění jako je například veterinární péče, zmeškání dopravního prostředku, asistenční služby vozidel. Veškeré podrobnosti najdete v pojistných podmínkách pojišťoven. Doporučujeme se s nimi před cestou seznámit a důkladně si je pročíst.

Co to je územní platnost?

Územní platnost je zeměpisné určení, kde je vaše pojistka platná. Pojišťovny tak rozlišují například platnost Evropa nebo Svět.

Co dělat když se mi udělá na dovolené špatně a zaplatím si léky ze svého?

Na dovolené jsem měl zdravotní obtíže se žaludkem, musel jsem navštívit i lékaře. Vše jsem si zaplatil ze svého, ale chtěl bych to proplatit. Kdo mi tedy léky proplatí a ošetření proplatí?
1. Veškeré ošetření spojené s cestou se považují za takzvané nezbytné náklady. Pečlivě si uschovejte veškeré účtenky a lékařské zprávy.
2. Ty odešlete na adresu pojišťovny, kde vám budou následně proplaceny.

Jak se můžu obrátit na asistenční službu, když hovory jsou v zahraničí strašně drahé?

Vždy před cestou do zahraničí mějte nastavený roaming. S asistenční službou se domluvte na čase, kdy vás mají kontaktovat, abyste nemuseli platit velkou cenu za hovorné. Účet za prvotní telefonát si uschovejte, pojišťovna vám ho proplatí.

Na jaké výluky bych si měl dát pozor?

Určitě si dejte pozor na zdravotní úrazy způsobené z důvodu alkoholu nebo škody způsobené zapůjčeným vozidlem či plážovými atrakcemi, většina pojišťoven v tomto případě škody nemusí plnit, protože jsou ve výlukách dle pojistných podmínek.

Povinné ručení

Proč musím mít sjednané povinné ručení?

Povinné ručení je ze zákona povinné. V případě nehody je z něho hrazena újma, kterou jste způsobili třetí osobě.

Proč se vyplatí srovnání povinného ručení? Není lepší si sjednat pojistku rovnou u pojišťovny?

Srovnání povinného ručení se opravdu vyplatí. Neboť každá z pojišťoven má jiné portfolio pojistných produktů a v daném období nabízí jinou cenu. Srovnáním povinného ručení tak můžete ušetřit až několik tisíc korun. Což se opravdu vyplatí.

Nemám sjednané platné povinné ručení, co se mi může stát?

Můžete dostat pokutu od 5000,- až do 40 000,- Kč.

Mohu kdykoliv vypovědět pojistnou smlouvu bez udání důvodu a změnit, tak svojí pojišťovnu?

Ne, bohužel toto není možné. Vypovědět smlouvu a změnit tak pojišťovnu lze pouze ve stanovených podmínkách v pojistné smlouvě. Obvykle to bývá při výročí pojistné smlouvy, prodeji vozidla či výmazu z registru silničních vozidel.

Osobní automobil chci prodat a povinné ručení mám zaplacené ještě po dobu půl roku, co s tím?

Jelikož vůz prodáváte, musíte vypovědět povinné ručení. To provedete napsáním doporučeného dopisu pojišťovně. Pojišťovna by vám následně měla vyplatit zbývající část peněz přepočtenou na dobu půl roku.

Proč si mám sjednat povinné ručení online, když můžu jít osobně do pojišťovny?

Díky online sjednání máte k dispozici na výběr z více nabídek u různých pojišťoven. Cena je levnější z důvodu menších režijních nákladů pro pojišťovnu a také získáte lepší cenu pojištění, neboť srovnávače pojištění mají lepší ceny od pojišťoven.

Vybral jsem si pojistku z Vaší kalkulačky povinného ručení, zaplatil jsem, ale nic mi nepřišlo na email. Co mám dělat?

Kontaktujte nás telefonicky nebo emailem. Zkontrolujeme s Vámi adresu a veškeré údaje, případně zašleme veškeré dokumenty znovu.

Proč po mě chcete telefonní číslo při sjednání online?

Vaše telefonní číslo slouží především ke kontaktu s Vámi, pokud vzniknou nejasnosti ve Smlouvě a především je pro nás důležité při spárování a kontrole o provedené platbě pojištění. Dále vám díky telefonnímu číslu můžeme nabídnou neveřejné nabídky pojištění, které nelze sjednat přes kalkulačku povinného ručení online.

Zjistila jsem, že mám na Smlouvě chybné údaje, jak mám postupovat?

Okamžitě nás telefonicky nebo emailem kontaktujte, údaje opravíme a pošleme Vám k podpisu opravenou Smlouvu.

Zapomněl jsem včas zaplatit pojistné, co můžu dělat?

Pojištění urychleně zaplaťte. Pokud sjednáváte pojištění zaplacením je nutné termín pro platbu pojistného dodržet. Pokud je pojistné uhrazeno po termínu nebo jej neuhradíte vůbec, pojištění Vám nevznikne od data počátku pojištění.

Uzavřel jsem povinné ručení v České republice, platí ale i v zahraničí, když pojedu na dovolenou?

Povinné ručení na Vaše auto platí i v zahraničí. Konkrétní státy, kde je Vaše pojištění platné naleznete na Vaší zelené kartě v části číslo osm.

Najdu u vás kromě kalkulačky povinného ručení i kalkulačku havarijního pojištění?

Ano, nabízíme i kalkulačku havarijního pojištění. Pokud máte zájem udělat porovnat povinné ručení a havarijní pojištění stačí pokud si u nás vyplníte kalkulačku povinného ručení, jelikož následně vás můžeme kontaktovat a telefonicky srovnat i nabídky havarijního pojištění online.

Dostanu nějakou slevu pokud si sjednám povinné ručení a havarijní pojištění najednou?

Ano, pokud si sjednáte povinné ručení a havarijní pojištění najednou je možné vyjednat slevu. To samé platí v případě pojištění více vozidel najednou. Například pokud plánujete pojistit všechny osobní automobily v rodině určitě nás neváhejte kontaktovat. Lze se totiž pojistit pomocí takzvaného flotilového pojištění díky kterému budete mít vše pod jednou pojistnou smlouvou a získáte největší možnou slevu.

Sjednal jsem si čisté povinné ručení. Teď bych si chtěl navíc připojistit připojištění proti krádeži vozidla a střetu se zvěří. Jde to?

Ano, připojištění ke stávajícímu povinnému ručení je možné dopojistit. Není to žádný problém. Obraťte se na naši infolinku, rádi vám srovnáme nabídky připojištění k povinnému ručení a pomůžeme.

Havarijní pojištění

Může být provozovatel odlišný od pojistníka?

Ano, česká legislativa umožňuje, aby pojistník byl odlišný od provozovatele. Výhodou toho může být levnější cena za pojistku.

Je možnost získat slevu, když sjednám zároveň povinné ručení a havarijní pojištění?

Ano, v případě, že si sjednáte povinné ručení i havarijní pojištění online, je možné získat slevu.

Jak mohu získat nižší sazbu pojistného?

V případě, že si u havarijního pojištění zvolíte vyšší spoluúčast, budete poté platit menší částku za pojistné. Na druhou stranu, budete mít vysokou spoluúčast.

Co je to spoluúčast?

Spoluúčast je váš finanční podíl na škodě. Spoluúčast je určena buď procentem nebo pevnou peněžitou částku či kombinací obojího. Pokud je škoda menší než daná spoluúčast nese celou škodu klient a pojišťovna proto nemusí nic hradit. Pokud však škoda vaši spoluúčast přesáhne, pojišťovna uhradí částku, která přesáhla daný limit spoluúčasti.

Proč je havarijní pojištění důležité?

Mnozí z nás berou povinné ručení jako nutné zlo, které každý musí mít dle zákona, avšak na havarijní pojištění se zapomíná, jelikož je nepovinné. Co si však mnozí neuvědomují je skutečnost, že nám povinné ručení poskytuje pouze jednostrannou ochranu, a to v případě, že svým vozidlem někomu způsobíme škodu na zdraví či na majetku. Co ale když si sami své vozidlo omylem poškodíme například při parkování? Nebo nám jej nějaký vandal poničí, anebo dokonce jej někdo ukradne? V těchto případech je povinné ručení zcela bezmocné, a pokud nemáme na některé z těchto nebezpečí sjednáno připojištění k povinnému ručení nebo havarijní pojištění, musíme si veškerou vzniklou škodu uhradit sami.

Jaký je rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením?

Jestliže způsobíte škodu druhé osobě, je tato škoda hrazena vždy z vašeho povinného ručení. Škoda, která by byla způsobena na vašem vozidle, by se poté hradila z povinného ručení.Další rozdíl mezi povinným ručení a havarijním pojištěním je, že povinné ručení je povinné ze zákona a havarijní pojištění je dobrovolné smluvní pojištění.

Našel jsem nejlevnější havarijní pojištění u jiné pojišťovny. Jak mohu změnit pojišťovnu?

Smlouvu o havarijním pojištění obvykle sjednáváte na dobu neurčitou. Pojistným obdobím bývá z pravidla jeden rok. Pojistné období je Vám vždy automaticky prodlouženo o další rok od data počátku platnosti uvedeného ve vaší pojistné smlouvě. Zrušit smlouvu o havarijním pojištění můžete zrušit písemnou výpovědí, kterou adresuje vaší pojišťovně. Výpověď musí být vámi vlastnoručně podepsána.

Úrazové pojištění

Kdo si může úrazové pojištění sjednat?

Úrazové pojištění online můžou sjednat rodiče dětem ve věku 0-15 let. Dále mladiství, dospělí a senioři ve věku 16-70 let s platností až do 85 let.

Koho nelze pojistit?

– Pojistit nelze osobu, jež je v pracovní neschopnosti.
– Pobírá invalidní důchod pro jakýkoliv stupeň invalidity a je nebo byla držitelem průkazu ZTP či ZTP/P
– Má naplánovaný nějaký operační zákrok nebo očekává důležité vyšetření z důvodu podezření na vážnou nemoc.

Kdy mě může pojišťovna odmítnout zaplatit úraz?

Pojišťovna může odmítnout pojistné plnění v případech napsaných v pojistných podmínkách. (například v případě úrazu způsobeného potápěním ve hloubkách větších než 30m nebo v případě bungee jumpingu).

Životní pojištění

Co je to riziková a co spořící složka pojištění?

Jedná se o dvě složky pojistného na životní pojištění, z něhož je část financí určena pro rizikovou a část pro rezervotvornou složku. Riziková složka pojistného slouží k pokrytí pojistného plnění při nastání pojistné události, jedná se tedy o finanční obnos, který bude pojistitelem vyplacen obmyšlené osobě při úmrtí pojištěného, popřípadě bude vyplacen přímo pojištěnému v jiných smlouvou specifikovaných situacích. Naproti tomu spořící složka pojistného je určena výhradně na tvorbu rezervy, tedy na spoření pojištěného. Pojistné je tedy tvořeno vzájemnou kombinací těchto dvou složek, přičemž závisí především na pojištěném, jaká složka bude převyšovat a v jaké míře.

Vztahuje se životní pojištění i na úrazy?

Životní pojištění se zpravidla vztahuje na riziko úmrtí, a to z jakéhokoliv důvodu vyjma skutečností, jež jsou ve výlukách pojištění. Pokud však máte zájem přímo o pokrytí úrazů a zdravotních následků, jež by mohly být úrazem způsobeny, neváhejte si k vašemu životnímu pojištění sjednat i úrazové připojištění.

Musím si životní pojištění sjednávat na několik desítek let dopředu?

Nemusíte, vhodné životní pojištění lze sjednat i krátkodobě, avšak zvažte, zdali se vám finančně více nevyplatí si dlouhodobé životní pojištění v průběhu let upravovat a přizpůsobovat svojí situaci.

Jak se zorientovat v nabídce životního pojištění?

V současné době je nabídka životního pojištění opravdu široká a tak vybrat ten správný produkt pro vás může být časově opravdu náročné. Avšak od toho tu jsme my, neboť vám na základě vaší poptávky nabídneme pojistné produkty na míru, vysvětlíme vám jejich podmínky a provedeme vás celým procesem sjednání životního pojištění.

Na co si dávat pozor při sjednání životního pojištění?

Ačkoliv je u každého pojištění velmi důležitá jeho cena, není to ten zásadní faktor, kterým byste se měli při výběru pojištění řídit. Aby vás u vašeho pojištění nikdy nic nepřekvapilo, věnujte vždy náležitou pozornost příslušným pojistným podmínkám pojištění. V pojistných podmínkách je uvedeno na co se pojištění vztahuje, jak a kdy má probíhat platba, jak nahlásit pojistnou událost nebo i jak pojištění vypovědět. Vždy si také pečlivě pročtěte takzvané „výluky z pojištění“, neboť se jedná o případy, na které se vaše pojištění vztahovat nebude a kdy pojistitelem nebude poskytnuto pojistné plnění.

Flotilové pojištění

Od kolika vozidel může pojišťovna otevřít flotilovou pojistku?

Některé pojišťovny jsou schopny otevřít flotilovou pojistku již od jednoho vozidla.

Mohu kombinovat nabídku povinného ručení flotily a havarijního pojištění flotily od různých pojišťoven?

Ano, můžete. Většina pojišťoven to umožňuje.

Co potřebuji k nabídce flotilového pojištění od Vás?

S výpovědí stávající smlouvy Vám pomůžeme. Smlouvu lze dle zákona vypovědět 6 týdnů před jejím výročí či po škodní události, u které nejste spokojen s výší plnění. Zároveň je potřeba si uvědomit, zda-li nemáte paralelní smlouvu o zastupování Vaší firmy s jiným makléřem.

Kdy a jakým způsobem mohu ukončit stávající flotilovou smlouvu u jiné pojišťovny?

S výpovědí stávající smlouvy Vám pomůžeme. Smlouvu lze dle zákona vypovědět 6 týdnů před jejím výročí či po škodní události, u které nejste spokojen s výší plnění. Zároveň je potřeba si uvědomit, zda-li nemáte paralelní smlouvu o zastupování Vaší firmy s jiným makléřem.

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page