
Uzavřete si životní pojištění
Životní pojištění od největších pojišťoven na českém trhu

Jak bude vypadat sjednání životního pojištění?

ZADÁNÍ VAŠICH ÚDAJŮ
Proč je potřebujeme? Abychom mohli nejdříve pochopit jak moc velká a složitá pojistná rizika budete potřebovat zrovna Vy. Vybereme Vašeho zkušeného poradce, který se Vám bude věnovat a vše Vám vysvětlí. Vybereme vhodné produkty do nabídky a nakonec vhodnou formu komunikace s Vámi, protože ne každé pojištění lze uzavřít online.

ZPRACOVÁNÍ
Na základě Vám poskytnutých údajů okamžitě zpracujeme poptávku. Předáme ji vhodnému poradci na základě jasně stanovených premis. V případě potřeby Vás budeme kontaktovat, abychom pochopili přesně Vaše potřeby a preference.

NABÍDKA PRO VÁS
V okamžiku, kdy příslušný poradce bude veškeré údaje potřebné vypracování nabídek pojištění dostanete vše do emailu a vše Vám bude ještě jednou vysvětleno. Proces kompletního a kvalitního uzavření smlouvy jistě nelze udělat během pár minut, či jednoho telefonátu či schůzky. Mějte to vždy napaměti.
Co je životní pojištění?
Životní pojištění je produktem, který nejvíce oceníte ve chvíli, kdy se takříkajíc „něco stane“. Může se jednat o hospitalizaci, pracovní neschopnost,, ivaliditu III., II.,I. stupně, úraz, velmi vážnou nemoc (chorobu) nebo dokonce smrt. V těchto chvílích vám životní pojištění kryje záda a poskytne finanční polštář rodinným příslušníkům, kteří jsou na vás závislí. Jinými slovy vám pomůže pokrýt pokles nebo výpadek příjmu v případě nemoci, úrazu či úmrtí.
Zajímavost: Životní pojištění lze využít i jako benefit zaměstnancům, zaměstnavatel totiž může na pojištění do značné míry přispívat. Lze jej také využít k určitým daňovým zvýhodněním.


Komu se vyplatí sjednat si životní pojištění?
Podstatou životního pojištění, podobně jako u úrazového pojištění, je ochrana výpadku příjmů rodiny v nečekaných životních situacích. Proto je životní pojištění nejvhodnější pro toho člena rodiny, který do domácnosti přináší větší část příjmů. Stejně tak si ale mohou zřídit životní pojištění osoby, které mají hypotéku, čerpají úvěr nebo mají jiné větší finanční závazky. V opačném případě si přečtěte náš článek kdy a jak zrušit životní pojištění.
Připojištění k životnímu pojištění
Při sjednání životního pojištění lze připojistit i řadu dalších životních situací. V rámci pojistky můžete pokrýt i některá rizika neživotního charakteru, kdy například nebudete moci kvůli zdravotním důvodům pracovat, a plnit tak své finanční závazky.
- Úrazové připojištění (např. smrt následkem úrazu, trvalé zdravotní následky způsobené úrazem, dlouhodobé léčení úrazu, plná invalidita způsobená úrazem).
- Připojištění vážných chorob (onemocnění závažnou chorobou).
- Připojištění nemoci (dočasná pracovní neschopnost).
- Připojištění dlouhodobé péče (nastání závažné nemoci, jež vyžaduje dlouhodobou zdravotní péči).
- Připojištění sportovních aktivit (zranění v důsledku provozování adrenalinových sportů – bývají ve výlukách z pojištění a je nutné je připojistit).


Co ovlivňuje cenu životního pojištění?
Kromě typu pojištění a vybrané instituce má na cenu životního pojištění vliv několik zásadních faktorů:
- pohlaví, věk a zdravotní stav pojištěného,
- povolání,
- doba, na kterou je pojištění sjednáváno (čím delší, tím výhodnější),
- vybraná pojistná nebezpečí a sjednané pojistné částky,
- vybraná připojištění,
- rozdělení pojistného na rizikovou složku a spořicí složku pojištění.
Základní typy životního pojištění
Najít to správné životní pojištění, které vám bude skutečně vyhovovat, může být tak trochu oříšek. Na trhu existují 3 základní varianty životního pojištění: rizikové, kapitálové a investiční životní pojištění. V praxi se pak můžete setkat s jejich vzájemnou kombinací a s různými balíčky, které nabízejí služby navíc.
Kapitálové a investiční životní pojištění můžete do určité míry využít jako možnost investice. Oboje totiž umožňuje vytvářet finanční úspory, které jsou po skončení pojistné smlouvy vyplaceny. Ve chvílích, kdy je vaším hlavním zájmem chránit rodinné příjmy před případnými riziky, je právě investiční životní pojištění vcelku vhodnou alternativou pro doplňkové spoření na důchod. Co dalšího vám jednotlivé varianty životního pojištění mohou nabídnout?
Rizikové životní pojištění
Rizikové životní pojištění představuje klasické životní pojištění bez spořicí složky. Úplně stejné jako životní pojištění, dají se pojistit veškera rizika Mezi výhody tohoto pojištění patří, že neobsahuje žádnou rezervotvornou složku a nemůžete odečíst z daní.
Kapitálové životní pojištění
Kapitálové životní pojištění nabízí nejen pevnou částku v případě úmrtí či dožití se určitého věku, ale zároveň obsahuje i určité zhodnocení vložených financí. Výhoda kapitálového životního pojištění spočívá v tom, že je daňově uznatelné. Malá flexibilita a poměrně nízké zhodnocení vložených financí jsou většinou uváděny jakožto hlavní nevýhody tohoto typu pojištění.
Investiční životní pojištění
Investiční životní pojištění kombinuje ochranu pro pojistné nebezpečí smrti se spořicí funkcí. V případě pojistné události (smrti pojištěného) bude obmyšlené osobě vyplacena předem sjednaná částka. Toto pojištění poskytuje rovněž zhodnocení finančních prostředků – přičemž si sami zvolíte z nabízeních investičních strategií. Pomineme-li relativně nízké zhodnocení vložených prostředků, je toto pojištění velmi výhodné z toho hlediska, že jej můžete snadno měnit dle svých představ, a dokonce je i daňově uznatelné.