
Životní pojištění online
Životní pojištění – témata

Důležité informace před uzavřením životního pojištění
Primárním účelem životního pojištění je poskytnutí pojistné ochrany v případě úmrtí pojištěné osoby, kdy je obmyšlené osobě vyplacena předem sjednaná finanční částka. Toto pojištění lze však sjednat i pro případ dožití se pojištěné osoby určitého věku, kdy je pojistné plnění vyplaceno. Produkty životního pojištění nabízejí různé kombinace těchto dvou pojistných nebezpečí spolu se spořením a zhodnocováním vložených finančních částek, přičemž lze k životnímu pojištění připojit i jiné pojistné produkty jako je například úrazové pojištění.
















Životní pojištění online – 15% sleva
Nejen, že lze sjednat životní pojištění online značně jednodušeji nežli na pobočkách, ale především díky menším režijním nákladům vám můžeme nabídnout i výhodnější ceny pojištění! Při sjednání životního pojištění u nás, tak můžete získat dodatečnou 15% slevu na vašem pojištění.
Individuální nabídka životního pojištění
Nabízíme různé druhy produktů životního pojištění, a proto vám můžeme pomoci vybrat právě to nejvýhodnější a nejlepší životní pojištění pro vás. Pojištění zcela přizpůsobíme vašim potřebám a budeme vám k dispozici pro veškeré vaše dotazy. Ať již tedy hodláte pojistit sebe, svoji rodinu, nebo například své zaměstnance, neváhejte se na nás zcela nezávazně obrátit.
Jaké údaje potřebuji pro sjednání životního pojištění online?
K výpočtu ceny pro životní pojištění online budeme potřebovat následující obecné údaje:
- Jméno
- Příjmení
- Telefon:
A dále budeme potřebovat pro přesný výpočet kalkulace:
- Váš věk
- Pohlaví
- Zdravotní stav
- Zdali se věnujete profesionálně některým sportům

Jak sjednat životní pojištění online?
1. Vyplníte náš poptávkový formulář – životní pojištění kalkulačka
2. Následně vám náš pracovník zašle spočítané nabídky na email.
3. Vámi vybranou nabídku si můžete sjednat přes telefon. Veškeré dokumenty vám zašleme emailem nebo poštou.

Proč si spočítat cenu za životní pojištění online u nás?
V rámci naší spolupráce s pojišťovnami jsme pro vás schopni u online sjednání životního pojištění nabídnout mnohem výhodnější ceny, nežli jsou v samotných pobočkách pojišťoven. Důvodem jsou nejen nižší administrativní náklady na správu pojištění, ale především rychlejší a efektivnější způsob sjednání pojištění. V rámci sjednání online jsme vám plně k dispozici na naší infolince, vše vám vysvětlíme a po sjednání pojištění vám budou dokumenty obratem zaslány.
Znáte nás z





















Jaké jsou základní typy životního pojištění?
Existuje několik základních druhů životního pojištění, avšak v praxi se zpravidla setkáme s jejich vzájemnou kombinací a s balíčky, jež nabízejí nějaké služby navíc.
Rizikové životní pojištění
Rizikové životní pojištění představuje klasické životní pojištění bez spořící složky. Sjednává se tedy pouze pro případ úmrtí pojištěné osoby, kdy je pojistné plnění vyplaceno obmyšlené osobě. Výše pojistného plnění je stanovena takzvanou pojistnou částkou neboli tedy částkou, která se pojištěnou osobou určí již při sjednávání pojištění, přičemž je garantováno, že v případě její smrtí bude přesně tato částka vyplacena. Mezi známé nevýhody tohoto pojištění patří, že neobsahuje žádnou rezervotvornou složku. Celá výše pojistného jde tedy pouze na pokrytí pojistné ochrany, bez možnosti jakéhokoliv spoření. Naproti tomu, lze rizikové životní pojištění sjednat i krátkodobě, tedy i na pouhý jeden rok, což je zajisté výhodnější, nežli některé fixní smlouvy na několik let dopředu. Co se týká daňové uznatelnosti, nelze si rizikové životní pojištění zpravidla odečíst z daní.


Kapitálové životní pojištění
Tento typ životního pojištění byl nejvíce využíván před několika lety, avšak i dnes se s ním můžeme u některých pojišťoven setkat. Kapitálové životní pojištění nabízí nejen pevnou částku v případě úmrtí či dožití se pojištěnu osobou určitého věku, ale zároveň obsahuje i určité zhodnocení vložených financí. Výhodou je, že je kapitálové životní pojištění daňově uznatelné, avšak zpravidla jej lze jen velmi těžce změnit. Malá flexibilita a k tomu poměrně nízké zhodnocení financí jsou většinou uváděny jako hlavní nevýhody tohoto druhu pojištění.
Investiční životní pojištění
Investiční životní pojištění má za účel kombinovat ochranu pro pojistné nebezpečí smrti se spořící funkcí pojištění. Je tedy pevně dáno, že v případě nastání pojistné události (smrti pojištěného) bude vyplacena předem sjednaná částka. Co se týká spořící složky, poskytuje toto pojištění určité zhodnocení finančních prostředků s tím, že si klient sám zvolí z nabízených investičních strategií, což může a nemusí být úspěšné. Pokud pomineme relativně malé zhodnocení vložených prostředků, je v rámci tohoto pojištění velmi výhodné, že jej lze snadno měnit dle svých představ, a dokonce je daňově uznatelné.

Jaká jsou připojištění k životnímu pojištění?
Při sjednání životního pojištění není nutné, aby se pojištění vztahovalo pouze na pojistná nebezpečí smrti a dožití, neboť k němu lze připojistit i řadu dalších pojistných produktů. V rámci životního pojištění tak můžete pokrýt i některá rizika neživotního charakteru, kdy například nebudete moci kvůli zdravotním důvodům pracovat a plnit tak své finanční závazky.
Úrazové připojištění
Toto připojištění může dle preferencí pojištěné osoby dodatečně pokrývat následující pojistná nebezpečí:
- smrt následkem úrazu
- případy trvalých zdravotních následků způsobených úrazem
- případy nutnosti léčení úrazu
- případ plné invalidity způsobené úrazem
Připojištění vážných chorob
V tomto případě je k životnímu pojištění připojena i ochrana toho, kdyby u pojištěného nastala některá z pojištěním pokrývaných chorob (například rakovina, selhání ledvin atd.), přičemž za pojistnou událost je považováno přímo stanovení diagnózy dané choroby.
Připojištění nemoci
Zde se jedná především o výplatu pojistného plnění v případě nastání dočasné pracovní neschopnosti, přičemž plnění může mít podobu denních dávek při pracovní neschopnosti nebo například podpory při pobytu v nemocnici.
Připojištění dlouhodobé péče
Obecně řečeno se u připojištění dlouhodobé péče jedná o výplatu pojistného plnění v případě nastání závažné nemoci, která vyžaduje dlouhodobou zdravotní péči o pojištěnou osobu.
Připojištění sportovních aktivit
Pokud pojištěná osoba ve svém volném čase provozuje i některý z adrenalinových sportů (tedy sportů nerekreačních), je vždy výrazně doporučováno, aby si tyto sportovní aktivity připojistila, neboť v řadě pojistných produktů jsou zpravidla ve výlukách a pojišťovny například při nastání úrazu během provozování nebezpečného sportu pojistné plnění neposkytují.

Co ovlivňuje cenu na životní pojištění online?
Výše pojistného na životní pojištění online je zpravidla ovlivňována několika zásadními faktory a těmi jsou:
- Pohlaví pojištěné osoby
- Věk pojištěné osoby
- Její způsob života (její profese a celkový zdravotní stav)
- Vybraná pojistná nebezpečí a balíček životního pojištění
- Vybrané pojistné částky na jednotlivá nebezpečí
- Vybraná připojištění
- Rozdělení kolik z pojistného půjde na rizikovou složku a kolik na spořící složku pojištění
- Doba, na kterou je pojištění sjednáváno
První tři uvedené faktory spolu velice úzce souvisí, neboť všechny tyto údaje jsou již zahrnuty ve statistických tabulkách pojišťoven a slouží k výpočtu pojistného. Tyto údaje referují o pravděpodobnosti úmrtí či dožití se určitého věku. Pokud je například pojišťována osoba ve věku 65 let, bude z úmrtnostních tabulek pojistitele vyplývat daleko vyšší pravděpodobnost úmrtí nežli například u osoby ve věku 20 let, což se zajisté projeví i na celkové výši pojistného. Dále samozřejmě závisí cena pojištění na tom, jaký typ životního pojištění si pojištěný zvolí, zdali chce životní pojištění online, jež by pouze pokrývalo riziko úmrtí, nebo zdali chce k tomu ještě spořit, popřípadě vložené prostředky jinak zhodnocovat. Zájemce o pojištění si taktéž musí zvolit výši pojistných částek, tedy na kolik se chce pojistit a kolik bude v případě pojistné události vyplaceno. Stejně tak si může k životnímu pojištění připojistit další pojistné produkty jako je například úrazové pojištění, které na jedné straně poskytne účinnější ochranu života pojištěného, na straně druhé však konečnou cenu pojištění prodraží. S tímto souvisí i preference pojištěného ohledně toho, kolik ze zaplacené částky bude převáděno na takzvanou rizikovou složku (složku kryjící pojistná nebezpečí) a kolik na spořící složku (složku určenou k investování a ke zhodnocování úspor pojištěného), pokud tedy vybere druh životního pojištění, jenž danou spořící složku obsahuje. A v neposlední řadě má na výši pojistného na životní pojištění online vliv i doba, na kterou se bude životní pojištění sjednávat, přičemž čím delší doba pojištění, tím bude cena výhodnější.
5 důvodů, proč životní pojištění 2020 sjednat
Životní pojištění 2020 představuje řadu výhod, a proto není divu, že si jej v poslední době sjednává stále více lidí. Ukážeme vám 5 důvodů a výhod, proč byste sjednání životního pojištění měli alespoň zvážit.
Ochrana vašeho života představuje ochranu vaší rodiny
Primárním důvodem, proč si řada lidí životní pojištění sjednává je, že se obávají o své blízké, které by v případě jejich smrti neměl kdo finančně zajistit. V tomto tkví krutá realita dnešní doby, avšak je jisté, že je životní pojištění opravdu ideálním řešením, jak vyřešit všechny finanční problémy, pokud by se s vyživovatelem rodiny něco stalo. Pokud vás nezajímá spoření na stáří, zvažte sjednání rizikového životního pojištění, které je právě zaměřeno pouze na pojistné nebezpečí smrti pojištěné osoby.
Efektivní nástroj na spoření
Pro ty, kteří chtějí od životního pojištění více nežli jen pojistnou ochranu, je velmi efektivní využít možnosti spoření v rámci pojištění. Jelikož je životní pojištění většinou dlouhodobou záležitostí, můžete si na konci pojistné doby přijit na velmi zajímavé finanční částky, důležité však je si nechat poradit od odborníka a vybrat vhodný plán spoření.
Vše v jednom pojistném produktu
Výhodou životního pojištění je možnost kombinovat různá pojištění a připojištění v rámci jednoho pojistného produktu. Životní pojištění totiž nemusí obsahovat pouze krytí rizika úmrtí či dožití, ale spolu s vybranými připojištěními můž též pokrývat riziko úrazu, nemoci nebo napříkrad invaliditu. Kromě jiného lze životní pojištění používat jako nástroj ke spoření a investování vašich prostředků.
Flexibilní nastavení
Životní pojištění lze poměrně snadno měnit dle vašich potřeb. Pokud vám napříkad po roce nebude vyhovovat kolik z pojistného jde na pokrytí rizika a kolik na spoření, lze s pojititelem nastavit jiné částky, nebo například přidat k produktu další připojištění. Některými pojistiteli je dokonce výrazně doporučováno svoje životní pojištění v průběhu let aktualizovat a přizpůsobovat jeho nastavení vašim potřebám.
Životní pojištění a hypotéka
Pokud jste se finančně zavázali na několik desítek let dopředu, je vhodná doba zvážit sjednání životního pojištění nebo obdobného produktu, který by vaši rodinu v případě neschopnosti splácet ochránil. Nejedná se pouze o případ úmrtí živitele rodiny, ale i o úrazy, zdravotní komplikace či pouhou dočasnou pracovní neschopnost, kdy může být životní pojištění zachráncem rodiny. Některé finanční instituce dokonce pro schválení hypotéky vyžadují, aby bylo sjednáno vhodné pojištění pro tyto případy.
Často kladené dotazy
Níže uvádíme výčet častých dotazů, se kterými se v rámci sjednání životního pojištění setkáváme.
Co je to riziková a co spořící složka pojištění?
Jedná se o dvě složky pojistného na životní pojištění, z něhož je část financí určena pro rizikovou a část pro rezervotvornou složku. Riziková složka pojistného slouží k pokrytí pojistného plnění při nastání pojistné události, jedná se tedy o finanční obnos, který bude pojistitelem vyplacen obmyšlené osobě při úmrtí pojištěného, popřípadě bude vyplacen přímo pojištěnému v jiných smlouvou specifikovaných situacích. Naproti tomu spořící složka pojistného je určena výhradně na tvorbu rezervy, tedy na spoření pojištěného. Pojistné je tedy tvořeno vzájemnou kombinací těchto dvou složek, přičemž závisí především na pojištěném, jaká složka bude převyšovat a v jaké míře.
Vztahuje se životní pojištění i na úrazy?
Životní pojištění se zpravidla vztahuje na riziko úmrtí, a to z jakéhokoliv důvodu vyjma sutečností, jež jsou ve výlukách pojištění. Pokud však máte zájem přímo o pokrytí úrazů a zdravotních následků, jež by mohly být úrazem způsobeny, neváhejte si k vašemu životnímu pojištění sjednat i úrazové připojištění.
Musím si životní pojištění sjednávat na několik desíte let dopředu?
Nemusíte, vhodné životní pojištění lze sjednat i krátkodobě, avšak zvažte, zdali se vám finančně více nevyplatí si dlouhodobé životní pojištění v průběhu let upravovat a přizpůsobovat svojí situaci.
Jak se zorientovat v nabídce životního pojištění?
V současné době je nabídka životního pojištění opravdu široká a tak vybrat ten správny produkt pro vás může být časově opravdu náročné. Avšak od toho tu jsme my, neboť vám na základě vaší poptávky nabídneme pojistné produkty na míru, vysvětlíme vám jejich podmínky a provedeme vás celým procesem sjednání životního pojištění.
Na co si dávat pozor při sjednání životního pojištění?
Ačkoliv je u každého pojištění velmi důležitá jeho cena, není to ten zásadní faktor, kterým byste se měli při výběru pojištění řídit. Aby vás u vašeho pojištění nikdy nic nepřekvapilo, věnujte vždy náležitou pozornost příslušným pojistným podmínkám pojištění. V pojistných podmínkách je uvedeno na co se pojištění vztahuje, jak a kdy má probíhat platba, jak nahlásit pojistnou událost nebo i jak pojištění vypovědět. Vždy si také pečlivě pročtěte takzvané „výluky z pojištění“, neboť se jedná o případy, na které se vaše pojištění vztahovat nebude a kdy pojistitelem nebude poskytnuto pojistné plnění.