ČESKA PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA

Česká podnikatelska pojistovna

Česká podnikatelská pojišťovna je v České republice aktivní od roku 1995 a v roce 2005 se stala součástí nadnárodní pojišťovnické skupiny Vienna Insurance Group. Jelikož pojišťovna nabízí jak formy životního, tak i neživotního pojištění, podíváme se na ni trochu detailněji.

Základní informace o ČPP

Skupina VIG sídlí ve Vídni a zaměstnává více než 25 000 lidí po celém světě. Založena byla již v roce 1824, a přestože je známá spíše spojením s Českou podnikatelskou pojišťovnou, v České republice se objevila již při zakládání společnosti Kooperativa v tehdejším Československu. Skupina jako celek i v roce 2018 potvrdila svou dominanci na trhu při získání ratingu „A+“. Rating udělila agentura S&P a označuje pojišťovací skupinu jako do budoucna stabilní společnost s nízkým rizikem úpadku. V České republice spravuje ČPP více než 1,8 milionů smluv a spolupracuje s více než jedním milionem klientů. Pojišťovna lpí na diverzifikaci uvnitř společnosti, a tak např. od roku 2015 pořádá pravidelné setkávání s rodiči, kteří jsou momentálně na rodičovské dovolené. Zároveň společnost podporuje různé nadace jako Nadaci Terezy Maxové dětem, UNITOP ČR či Nadaci policistů a hasičů – Vzájemná pomoc v tísni. ČPP se zaměřuje i na statistické zhodnocení výskytu pojistných podvodů. Vyšetřovatelé ČPP prověřovali v roce 2018 celkem 650 případů za téměř 24 milionů korun. Z hlediska počtu šetřených případů se oproti roku 2017 jedná o mírný pokles, objem uchráněných prostředků zůstal na obdobné výši.

Ocenění zlatá koruna

V 16. ročníku soutěže Zlatá koruna 2019 získala ČPP potřetí v řadě za sebou stříbrné umístění v kategorii Pojištění pro podnikatele. Potvrdila tím své významné postavení na českém trhu v oblasti podnikatelského pojištění. Záštitu nad celým projektem převzala ministryně financí Alena Schillerová a guvernér ČNB Jiří Rusnok.

zlatá koruna
Kontakt ČPP:

ÚSTŘEDÍ ČPP:
Pobřežní 665/23,
Praha 8 -Karlín , 186 00
web: https://www.cpp.cz/
e-mail: [email protected]
+420 957 444 555

Česká podnikatelská pojišťovna a její produkty

Pojišťovna nabízí jak životní, tak i neživotní druhy pojišťovacích produktů. Dnes si je v základu představíme.


Pojištění vozidel

Pojištění vozidel od ČPP nabízí klientům několik druhů pojištění. Jedním z nich je např. povinné ručení ČPP, a to ve variantách SPOROPOV, SPECIÁLPOV či SUPERPOV lišících se v pojistných limitech a poskytovaných službách. Havarijní pojištění ČPP si pak klienti můžou pojistit v rámci 1. KOMBINACI RIZIK či 2. KOMBINACI RIZIK., přičemž druhá varianta se nevztahuje na motocykly a nezahrnuje pojištění havárie. Doplňkově si klienti můžou zvolit taková pojištění jako pojištění skel či GAP a mezi další pojištění pojišťovna zahrnula např. KIA Pojištění 7, tedy zvýhodněné nabídky pojištění pro majitele vozidel KIA.


Životní a úrazové pojištění

Pojišťovna nabízí i několik variant životního pojištění a úrazového pojištění. Jsou jimi např. produkty investičního životního pojištění a kapitálového životního pojištění, které nabízí klientů i možnost zhodnocení jejich vkladů. Dalším produktem je rovněž úrazové a rizikové pojištění.


Další zajímavé produkty

Mezi další pojišťovací produkty České podnikatelské pojišťovny patří i pojištění majetku a odpovědnosti či cestovní pojištění ČPP. Cestovní pojištění si můžete libovolně navolit a volit můžete z pojištění léčebných výloh, odpovědnosti, úrazu či pojištění zavazadel, storna cesty, ale i nevyužité dovolené atd.

Pojišťovna je známá i svým kladným vztahem k podnikatelům a snaží se vyjít vstříc jejich požadavkům. I proto mezi své produkty ČPP zařadila pojištění podnikatelů, mezi které se řadí taková pojištění jako pojištění úpadku cestovní kanceláře, pojištění proti terorismu či pojištění podnikatelů a průmyslu.


nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page