Potřebujete pojistit Váš kamion?
Hledáte nejvýhodnější pojištění na trhu?

Pojištění nákladních
vozidel online

ONLINE
sjednání
je plně ONLINE
RYCHLE
hotové
za 5 minut
BEZ PROBLÉMŮ
Poradce
na telefonu

Pojištění nákladních vozidel
na míru pro Vás

main-page

SROVNÁNÍ POJIŠTĚNÍ NÁKLADNÍCH VOZIDEL OD VĚTŠINY POJIŠŤOVEN NA ČESKÉM TRHU.

main-page

VYŘÍZENÍ VEŠKERÉHO PAPÍROVÁNÍ ONLINE. NEJJEDNODUŠŠÍ POJIŠTĚNÍ NA TRHU.

main-page

PŘIPRAVÍME VÁM INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKU PŘESNĚ PRO VAŠE POTŘEBY.

main-page

NAJDEME PRO VÁS NEJVÝHODNĚJŠÍ CENU POJIŠTĚNÍ KAMIONU NA TRHU.

Důvody, proč si sjednat pojištění nákladního vozidla

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Povinné ručení nákladních vozidel

Následující ceny jsou orientační. Pro přesnější zjištění ceny povinného ručení na nákladní vozidlo Vám doporučujeme využít naší kalkulačky, kde si můžete jednoduše spočítat cenu. – Povinné ručení nákladního vozidla nad 12.000 kg za roční pojistné od 7 550 Kč za rok – Povinné ručení nákladního vozidla do 12.000 kg za roční pojistné od 5 886 Kč za rok – Havarijní pojištění nákladního vozidla, rok výroby 2016, nová cena 2 000 000 Kč, územní platnost Evropa – Spoluúčast 10%, min. 10 000 Kč, roční pojistné na ALLRISK (všechna rizika) – 21 785 Kč


Důležité informace před sjednáním pojištění na nákladní vozidlo

Pojištění nákladních vozidel je souhrnné označení pro všechny typy pojistných produktů určených na nákladní vozy. To však může být někdy matoucí pro začínající podnikatele v přepravní dopravě nebo osoby, kteří nemají zkušenosti se sjednáním pojištění na náklaďák. Důvodem toho je, že za pojištění nákladních vozidel pokládají pouze povinné ručení. Abychom však vše uvedli na pravou míru, uvádíme krátký popis jednotlivých pojištění, která jsou určená pro nákladní a přepravní vozidla.


Jak sjednat pojištění na nákladní vozidlo?

main-page

Vezměte si svůj technický průkaz a vložte do kalkulačky požadované údaje.

main-page

Kalkulačka Vám ihned spočítá nejlevnější povinné ručení na Váš nákladní automobil. Můžete si pojistku rovnou dle instrukcí sjednat až do konce i bez pomoci našich operátorů.

main-page

Jakmile zaplatíte povinné ručení nákladního automobilu, které jste si zvolili, je Vaše pojistka ihned platná. Zaplatit lze kartou či převodem.

Proč si vytvořit nabídku na pojištění nákladního vozidla právě u nás?

Do naší kalkulačky zadáte jedny údaje o Vašem nákladním vozidle a my Vám spočítáme obratem mnoho nabídek na povinné ručení nákladních vozidel a havarijní pojištění. Určitě tak ušetříte mnoho času návštěvou jednotlivých kalkulaček pojišťoven, natož fyzickým obíháním poboček pojišťoven či makléřů. K povinnému ručení nákladních vozidel si pár kliknutími také můžete připojistit u Vašeho nákladního vozidla: úrazové pojištění, živelní pojištění, odcizení nákladního vozidla, připojištění skel – čelního či na celém vozidle a samozřejmě paralelně k povinnému ručení zvolit i havarijní pojištění nákladního vozidla.


Jaké jsou druhy pojištění na náklaďák?

Povinné ručení – Povinné ručení na nákladní vozidlo je povinné pojištění dle zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla. Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla je pouze oficiální název tohoto pojištění pro které se lidově vžilo pojmenování povinné ručení.
Nákladní automobily se z hlediska povinného ručení rozdělují do tří skupin podle hmotnosti vozidla. První skupinou jsou nákladní automobily do 3.5 tuny. Druhou skupinou jsou nákladní automobily od 3.5 tuny do dvanácti tun a poslední skupinou jsou největší nákladní vozidla s hmotností nad dvanáct tun.
Havarijní pojištění – Havarijní pojištění na nákladní vůz není ze zákona povinné, ale dobrovolné. Obvykle se rozlišuje ve dvou variantách a to základní a ALL RISK variantě. Základní varianta havarijního pojištění obsahuje pojistné krytí proti vandalismu a odcizení vozidla (může obsahovat i další typy krytí, je to rozdílné u každé pojišťovny). ALL RISK obvykle obsahuje nadstandartní asistenční služby a veškerá pojistná krytí jako živelné pohromy, střet se zvěří, atd.
Jestliže je cena havarijního pojištění na váš nákladní automobil moc vysoká a nevyplatí se vám ho sjednat z důvodu stáří vozu, doporučujeme popřemýšlet o jednotlivých připojištěních. K povinnému ručení si totiž můžete samostatně sjednat například připojištění proti krádeži vozidla nebo střetu se zvěří. Získáte tak požadovanou pojistnou ochranu a vyberete si pouze ty nejnutnější pojistná krytí škod.
Pojištění odpovědnosti silničního dopravce – Pojištění odpovědnosti silničního dopravce není ze zákona povinné pojištění. Kryje škody způsobené na přepravovaném nákladu vašeho nákladního vozu. Toto pojištění se lidově nazývá pojištění nákladu, nejedná se tedy o rozdílné pojistné produkty. Více informací o pojištění nákladu zjistíte v našem článku pojištění odpovědnosti silničního dopravce.
Finanční způsobilost dopravce – Finanční způsobilost dopravce je ze zákona povinné pojištění pro podnikatele v přepravní dopravě na nákladní vozidla přesahující hmotnost 3.5 tuny. Výpočet ceny a více informací o tomto finančním produktu můžete získat na finanční způsobilost dopravce.Podle čeho si vybírat povinné ručení nákladního vozidla?

Povinné ručení na nákladní automobil je dané ze zákona. Každé motorové vozidlo, které je účastno provozu na veřejných komunikacích musí být pojištěno. Pakliže byste svůj nákladní automobil neměl pojištěn a způsobil byste nehodu. Škodu by sice třetí straně uhradila Česká kancelář pojistitelů, ovšem následně by jí samozřejmě regresovala po Vás. Proto je důležité si hlídat přesné ukončení a zahájení povinného ručení. Pojišťovny a ČKP v těchto případech budou nekompromisní.
Hlavní parametry k nabídce povinného naleznete ve svém technickém průkazu. Jedná se především o Vaše IČO či RČ (kvůli výšce bonusů), hmotnost nákladního automobilu (ověření zda-li přesahuje 3,5t či 12t), výkon atd.
V neposlední řadě také Vaše osobní údaje. Bydliště (je součástí výpočtu všech pojišťoven) a my k řádné nabídce chceme vědět též Váš email a telefon. Budeme Vám tak moci nabídku poslat emailem, včetně všech dokumentů ke smlouvě či operátor Vám bude moci dohledat dodatečné nabídky a včas Vás ovšem informovat.


Podle čeho vybírat havarijní pojištění?

U havarijního pojištění dbejte především na rozsah asistenčních služeb a před sjednáním si přečtěte odstavec výluk v obchodních podmínkách. Každé správné havarijní pojištění by především mělo mít krytí škod v případě: vandalismu, odcizení vozidla, střetu se zvěří a poníčení nebo zničení střechy nákladního automobilu (což je častá škoda například při pádu větve stromu).


Co o nás říkají klienti, kteří si u nás sjednali pojištění nákladních vozidel?

V. DVOŘÁK

main-page

16.01.2023

Děkuji za rychlé zpracování mé pojistky. Změnil jsem stávající pojišťovny, na doporučení rozsahu nové pojistky jsem si uzavřel novou a zároveň ušetřil..

M. SVĚRNÝ

main-page

12.02.2023

Děkuji za perfektní práci pana operátora. Vše jsme vyřídil a během půlhodiny jsem měl sjednané havarijní pojištění nákladního vozidla.

S. BIELESZ

main-page

19.04.2023

Zdravím do Prahy a děkuji za nabídku od pojišťovny ČPP. Výrazně jsem ušetřil za povinném ručení nákladních vozidel. Děkuji a těším se na další spolupráci.

Potřebujete pojistit Váš kamion?
Hledáte nejvýhodnější pojištění na trhu?

Pojištění nákladních
vozidel online

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K POJIŠTĚNÍ NÁKLADNÍCH VOZIDEL

Kdy obdržím zelenou kartu při sjednání povinného ručení nákaldního vozidla?

Obratem po zaplacení obdržíte do emailu dočasnou zelenou kartu, spolu s pojistnou smlouvu je to pro Policii ČR i pro případ nehody zcela dostačující. Originál zelené karty obdržíte ke své pojistce nákladního vozu do tří pracovních dní.

Ovlivňuje cenu pojištění nákladního vozidla, když mám více aut?

Ano, určitě. Čím více aut máte, tím větší slevu jsme, i díky našim výborným vztahům u pojišťoven, schopni dohodnout.

Nabízíte připojištění přívěsu či přípojného vozidla k mému nákladnímu vozidlu, lze v takovém případě udělat vše na jednu pojistnou smlouvu?

Ve variantě flotilového pojištění (více aut na jedné smlouvě) to lze. Při individuálním pojištění je pro každé vozidlo individuální smlouva.

Mám sledovat pouze cenu u povinného ručení nákladního vozidla?

Mimo ceny Vám určitě doporučujeme porovnat i limit povinného ručení nákladního vozidla (jeden limit je škody na zdraví, druhý na majetek, zákonné minimum je 35 milionů Kč), či rozsah asistencí, pak přirážky za področní splátky pojistného, slevy na další připojištění a pak samotné připojištění skel. Rádi Vám s finálním výběrem poradíme.

Sdělíte mi rozsah asistenčních služeb u povinného ručení nákladního vozidla?

Jistě. Rozsah asistencí se liší individuálně dle nabídek pojišťoven. Velkých asistenčních společností, které se zabývají asistencemi u pojištění nákladních vozidel a tahačů nad 3,5t, je v současné době cca. 6. Zbylé asistence jsou schované za označování jednotlivých pojišťoven, ale služby v pozadí jsou víceméně stejné. Určitě byste u asistencí nákladních vozidel měli sledovat limity vyproštění, limity vzdálenosti na odtah, limity na opravu na místě atd. Ke každé pojistné smlouvě je přesně definován rozsah asistenčních služeb. Taktéž za zlomek ceny doporučujeme připojistit rozšířené asistenční služby k nákladním autům.

Kdy mohu ukončit svojí stávající smlouvu na povinné ručení nákladního vozidla?

Pakliže chcete využít novou nabídku na pojištění nákladních vozidel, musíte ukončit nejdříve smlouvu stávající. Stávající smlouvu lze ukončit u každé pojišťovny ze zákona nejpozději 6 týdnů před výročím této smlouvy (výročí najdete na zelené kartě, výročním dopisu či smlouvě o povinném ručení).

Lze si u Vás sjednat i havarijní pojištění nákladního vozidla?

Ano, v nabídce máme i havarijní pojištění nákladního vozidla. V případě, že si u nás sjednáte jak povinné ručení nákladního vozidla, tak i havarijní pojištění nákladního vozidla, získáte od nás dodatečnou slevu.

Ostatní pojištění pro dopravce

nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page