Hledáte povinné ručení nebo havarijní pojištění na veterána?
POTŘEBUJETE POJIŠTĚNÍ PRO VÁŠ HISTORICKÝ VŮZ?

Pojištění veteránů
jednoduše online

ONLINE
sjednání
je plně ONLINE
RYCHLE
hotové
za 5 minut
BEZ PROBLÉMŮ
Poradce
na telefonu

Pojištění
na míru pro Vás

main-page

SROVNÁNÍ POVINNÉHO RUČENÍ A HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ OD VĚTŠINY POJIŠŤOVEN NA ČESKÉM TRHU.
ZELENOU KARTU POSÍLÁME OBRATEM NA VAŠI EMAILOVOU ADRESU, ORIGINÁL OBDRŽÍTE ZÍTRA POŠTOU.

main-page

MOŽNOST POROVNÁNÍ CEN PŘIPOJIŠTĚNÍ K POVINNÉMU RUČENÍ. POJIŠTĚNÍ SKEL, SRÁŽKA SE ZVÍŘETEM A DALŠÍ.

main-page

MOŽNOST ZAPLATIT POVINNÉ RUČENÍ PLATEBNÍ KARTOU ONLINE.

main-page

U VYBRANÝCH POJIŠŤOVEN MÁTE MOŽNOST
ZÍSKAT SLEVU AŽ 25 % Z CENY POJIŠTĚNÍ.
HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ SE SLEVOU K POVINNÉMU RUČENÍ.

„Vše, co potřebujete vědět před pojištěním Vašeho veterána“

main-page

SJEDNÁNÍ
JE PLNĚ ONLINE

main-page

HOTOVÉ
ZA 5 MINUT

main-page

PORADCE
NA TELEFONU

Jak se posuzuje povinné ručení veteránů?

1. Veterán, který je bez průkazu historického vozidla s normální registrační značkou platí běžné povinné ručení. Předpokládá se u něj frekventovaný provoz na pozemních komunikacích, jako v případě obvyklého osobního vozidla. Platí běžnou cenu za povinné ručení.
2. Veterán, který má průkaz historického vozidla a má normální registrační značky platí obvykle dvacet pět procent částky za povinné ručení. Předpokládá se však u něj pouze omezený provoz na silnicích.
3. Do třetí skupiny patří veterán s historickým průkazem na speciálních značkách, určených pouze pro veterány a výjimečný provoz. Za výjimečný provoz se pokládá například účast na přehlídce či jiné kulturní akci. Cena povinného ručení u této skupiny je velice individuální, záleží u ní především na stáří a hodnotě vozidla.

Jak staré musí být moje vozidlo, abych mohl zažádat o akreditaci historického vozidla?

Za veterána může být pokládáno vozidlo starší třiceti let.

Jak získat akreditaci historického vozidla?

Pokud chcete zažádat o akreditaci historického vozidla, musí vaše vozidlo absolvovat odbornou atestaci v příslušném veteránském klubu a následně projít Krajskou atestační komisí.
Mezi důležité předpoklady k udělení statusu historického vozidla patří souhrn pravidel, které vaše vozidlo musí splňovat. Základem je například původní vybavení, či správná replika vybavení, odpovídající původním návrhům výrobce v daných letech výroby. Dalším důležitým pravidlem je také to, že vozidlo nesmí být používáno pro běžný provoz na silnicích.
V případě úspěšného dokončení akreditace na historické vozidlo, úřad zaeviduje vaše vozidlo do registru historických vozidel. Na konci tohoto úkonu obdržíte speciální zelenou registrační značkou, začínající písmenem V, která představuje registrační značku pro historická vozidla.

Jak funguje naše kalkulačka povinného ručení a havarijního pojištění?

main-page


Do kalkulačky vložíte základní údaje o vozidle (druh vozidla, výkon motoru, objem, atd)

main-page


Kalkulačka vám porovná různé nabídky pojištění. Vybranou nabídku si můžete sjednat online ihned

main-page


Po zaplacení vámi zvolené nabídky je vaše povinné ručení ihned platné

Musím mít sjednané povinné ručení na veterána?

Dle zákona má povinnost uzavřít povinné ručení každý majitel motorového vozidla provozovaného na pozemních komunikacích, které má svojí registrační značku a technický průkaz. Toto je však v případě veterána kámen úrazu, protože ne každá pojišťovna v České republice povinné ručení veteránů nabízí a pokud již narazíte na pojišťovnu, která povinné ručení na veterána nabízí, nemusí to ihned znamenat, že vás do pojištění přijme za zcela běžných podmínek.
Povinné ručení na veterána nemusí sjednat majitel vozidla, které neopouští prostory muzea.
Na druhou stranu se u pojištění veteránů nemusíte obávat enormních částek za pojistku, pojišťovny předem počítají, že účel využívání vašeho veterána nebude tak častý, jako u normálních osobních vozidel, které používáme každodenně. Pojišťovny tak posuzují povinné ručení na veterána podle tří skupin.

Havarijní pojištění veteránů

Havarijní pojištění veteránů se sjednává na takzvaný úpis. To znamená, že výše pojistné částky je vždy individuálně posuzována.
Nemusíte se obávat si sjednat havarijní pojištění na veterána. Spočítáme vám a srovnáme nabídky od všech pojišťoven, které nabízí havarijní pojištění veteránů, a vyjednáme pro vás dobrou cenu. Veškeré papírování vyřešíme za vás a vy se tak nebudete muset o nic starat.
Při pojištění veteránů hraje velkou roli výše ročního pojistného, která se odvíjí dle ceny veterána. Určení ceny u veterána není však vždy úplně tak jednoduché a vyžaduje soudního znalce, který musí cenu odhadnout vůči jeho historické a kulturní hodnotě.


nemyslete na pojištění,
užívejte si život!

Sjednejte si cestovní pojištění
online do 2 minut s dokumenty
do e-mailu po zaplacení

main-page